Zielona Góra: Kontrola sortowni kurierskich. Zabezpieczono 387 kg nielegalnego tytoniu

21 sierpień 2021
Autor: 
Zielona Góra: Kontrola sortowni kurierskich przez KAS Fot. KAS

Funkcjonariusze KAS z Zielonej Góry cyklicznie kontrolują firmy kurierskie. W trakcie ostatnich działań zabezpieczono 387 kilogramów nielegalnego tytoniu.

Nielegalna produkcja wyborów tytoniowych to częste zjawisko w Polsce. Proceder występuje w różnej skali. Czasem są to profesjonalne fabryki tworzone przez grupy przestępcze, czasem wszystko odbywa się w prywatnych domach.

Paczki z nielegalnym tytoniem

Ostatnia kontrola przesyłek kurierskich została przeprowadzona przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze na początku tygodnia.

- W typowaniu pomagał Hektor, czyli specjalnie szkolony labrador. Łącznie zatrzymano aż 387 kilogramów nielegalnego tytoniu w 227 przesyłkach. Ich wartość to blisko 300 tysięcy złotych - informuje Ewa Markowicz, rzecznik zielonogórskiej Izby Administracji Skarbowej.

Teraz nadawców przesyłek czeka kara grzywny. Mundurowi będą sprawdzać także adresatów.

Przeczytaj też: Wypadek na trasie Nowogród Bobrzański - Lubsko. Ranne dziecko i dwoje dorosłych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u