Patryk Dudek awansował do Grand Prix 2022. Żużlowiec Falubazu wraca do światowego ścigania

21 sierpień 2021
Autor: 
Patryk Dudek awansował do Grand Prix 2022 Redakcja

Patryk Dudek wraca do światowego ścigania. Żużlowiec awansował do Speedway Grand Prix 2022. Z Falubazu Zielona Góra na podium stanął też Max Fricke.

Zakończył się Grand Prix Challenge w Żarnowicy. Awans do przyszłorocznej edycji zawodów wywalczyli dwaj zawodnicy Falubazu Zielona Góra - Patryk Dudek i Max Fricke.

Powrót Dudka do ścigania w SGP

Duzers nie zaczął turnieju najlepiej, lecz nie przeszkodziło to w dołączeniu do elitarnej stawki. Po dopasowaniu sprzętu do toru zdobył 5 punktów w 3 seriach, a później wywalczył dwie trójki. W decydującym biegu żużlowcowi udało się wykorzystać potknięcie Janusza Kołodzieja i tak zawodnik Falubazu zameldował się na podium.

Patryk Dudek wraca do cyklu Speedway Grand Prix po rocznej przerwie. Przypomnijmy, że w 2017 roku zdobył tytuł wicemistrza świata.

- Plan wykonany. Ciężki to był dzień jednak najważniejszy jest awans. Nerwy były do ostatniego biegu - napisał żużlowiec w mediach społecznościowych.

Przeczytaj też: Wypadek na trasie Nowogród Bobrzański - Lubsko. Ranne dziecko i dwoje dorosłych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u