32-letni Polak ukradł auto w Niemczech. Złodzieja ścigała policja i straż graniczna

25 sierpień 2021
Autor: 
32-letni Polak ukradł auto w Niemczech. Podjęto pościg Fot. NOSG

Pościg za skradzionym Fordem. Straż graniczna ścigała złodzieja przez kilkadziesiąt kilometrów. 32-latek został zatrzymany, gdy uciekał pieszo.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 24 sierpnia. Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Ford na niemieckich numerach rejestracyjnych.

- Kierowca nie zastosował się do poleceń i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb Polski. Funkcjonariusze podjęli pościg - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Polak ukradł auto w Niemczech

Uciekinier jechał w stronę Cybinki, a następnie w kierunku Krosna Odrzańskiego. Nagle porzucił samochód i pieszo próbował zbiec do pobliskiego lasu. Wtedy 32-letni Polak został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Szybko okazało się, że mężczyzna ukradł auto w Niemczech. - W pojeździe ujawniono oryginalne, niemieckie tablice rejestracyjne. Mężczyzna został przekazany policjantom z Krosna Odrzańskiego - informuje mjr SG Konieczniak.

Przeczytaj też: Tragedia koło Międzyrzecza. Nie żyje mężczyzna. Prawdopodobnie eksplodował niewybuch


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u