Sulechów bez zespołów pogotowia. Ratownicy medyczni złożyli wypowiedzenia

25 sierpień 2021
Autor: 
Ratownicy medyczni z Sulechowa złożyli wypowiedzenia

Protest ratowników medycznych w Sulechowie. 21 osób złożyło dziś wypowiedzenia. Miasto zostanie bez zespołów pogotowia.

Od końca czerwca w całej Polsce trwa protest ratowników medycznych. Codziennie brakuje ludzi do pracy, ponieważ medycy składają wypowiedzenia lub przechodzą na L4. W wielu miastach uziemiona została większość zespołów.

Sulechów bez ratowników medycznych

Po Gorzowie Wielkopolskim, gdzie wypowiedzenia złożyło ponad 40 osób, przyszedł czas na Sulechów. W środę, 25 sierpnia, do dyrekcji sulechowskiego szpitala trafiło 21 pism od ratowników medycznych.

- Powodem rezygnacji są rażąco niskie stawki godzinowe oraz brak chęci dialogu ze strony dyrekcji - informują ratownicy medyczni.

Teraz Sulechów zostanie bez zespołów pogotowia. Do pacjentów będą wysyłane m.in. karetki z Zielonej Góry czy Świebodzina oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Aktualizacja: Protest ratowników medycznych w Sulechowie. "Pracujemy nawet 400 godzin, aby godnie żyć"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u