Gorzów: 9-latka nie wróciła po szkole do domu. Szukało ją 150 policjantów!

03 wrzesień 2021
Gorzów: 9-latka nie wróciła po szkole do domu. Szukało ją 150 policjantów! Redakcja/archiwum

W Gorzowie Wielkopolskim zaginęła 9-latka. Dziewczynka nie wróciła po szkole do domu. Przez kilka godzin szukało ją 150 policjantów!

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 2 września w Gorzowie Wielkopolskim. W godzinach popołudniowych zaniepokojona matka 9-letniej dziewczynki skontaktowała się z policją. Kobieta poinformowała dyżurnego, że jej córka nie wróciła ze szkoły, mimo tego, że miała iść od razu do domu. - Trzeba było szybko podejmować decyzje, bo zbliżał się wieczór, co zdecydowanie utrudnia poszukiwania. Dla policjantów został ogłoszony alarm. Do pracy przyjechali funkcjonariusze, którzy zostawili swoje domowe obowiązki, by szukać dziewczynki. - podaje podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod reklamą

W kulminacyjnym momencie w poszukiwaniach brało udział aż 150 funkcjonariuszy z różnych pionów. Policjanci błyskawicznie podzielili między sobą zadania, by w jak najkrótszym czasie znaleźć zaginioną. By poszerzyć możliwości, informacja o poszukiwaniach trafiła do kierowców taksówek kilku korporacji. Policjanci po otrzymaniu wizerunku i ustaleniu ubioru sprawdzali różne części miasta. 

Kontrolowane były parki, okolice sklepów, place zabaw. Nie było jednak potwierdzonych informacji, by ktokolwiek dziewczynkę widział. - dodaje podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz. Po godzinie 20 do wszystkich służb biorących udział w poszukiwaniach dotarła dobra informacja. Policjanci wydziału kryminalnego zauważyli dziewczynkę przy gorzowskiej filharmonii. 9-latce nic się nie stało, była cała i zdrowa. Funkcjonariusze przekazali ją pod opiekę matki.

Czytaj także - Zielonogórska i gorzowska policja z nowoczesnymi radiowozami. Koszt jednego to blisko pół miliona złotych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u