Potężny pożar pod Gorzowem. Płonie składowisko opon i wraków aut. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

03 wrzesień 2021
Autor: 
Potężny pożar pod Gorzowem. Płonie składowisko opon i wraków aut Fot. KM PSP Gorzów, Czytelnicy

Około 20 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem składowiska opon i wraków samochodów w Lubnie pod Gorzowem. Sytuacja nadal nie jest opanowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w piątkowy wieczór, 3 września, o godzinie 20:21. W ogniu stanęła hałda nielegalnych opon w miejscowości Lubno koło Gorzowa Wielkopolskiego. Zapaliły się też składowane wraki samochodów.

- Pożarem objęte jest około 300 metrów kwadratowych - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Trwa akcja gaśnicza

Na godzinę 23:00 na miejscu pracuje około 20 zastępów straży pożarnej. Wśród nich znajdują się m.in. cysterny gaśnicze z Gorzowa Wielkopolskiego i Słubic oraz specjalny kontener ze środkiem pianotwórczym.

Sytuacja cały czas nie jest opanowana. Do akcji sukcesywnie wysyłane są kolejne samochody gaśnicze. Działaniami kieruje Komendant Miejski PSP w Gorzowie bryg. Krystian Kosela.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u