Budowa zachodniej obwodnicy Zielonej Góry za 110 mln złotych. Kiedy powstanie?

04 wrzesień 2021
Budowa zachodniej obwodnicy Zielonej Góry za 110 mln złotych. Kiedy powstanie? Redakcja

Kolejna ważna i duża inwestycja drogowa dla Zielonej Góry to budowa obwodnicy zachodniej. Planowana droga o wartości 110 mln złotych ma przebiegać od powstającego mostu w Pomorsku do Trasy Północnej w Zielonej Górze.  

Budowa zachodniej obwodnicy Zielonej Góry składa się z dwóch odcinków oraz łączącego je ronda. Pierwszym jest odcinek, który będzie obwodnicą Czerwieńską i Płot, na tym fragmencie obwodnicy wybudowany ma zostać także wiaduktu nad linią kolejową zarządzaną przez PKP. Drugi odcinek będzie obwodnicą Przylepu, tutaj ma powstać skrzyżowanie o ruchu okrężnym u zbiegu drogi wojewódzkiej numer 280 i projektowanej drogi.

Dalsza część artykułu pod reklamą

- Zachodnia obwodnica Zielonej Góry usprawni komunikację. Nowa droga może stać się magnesem na inwestorów. Co ważne obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy poza miasto, poprawiając tym samym bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców. Z pewnością przyczyni się też do poprawy jakości powietrza w mieście - mówił wiceminister Waldemar Buda.

Obwodnica ma zostać wybudowana do końca 2025 roku. 

Czytaj także - Zielonogórska i gorzowska policja z nowoczesnymi radiowozami. Koszt jednego to blisko pół miliona złotych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u