Ponad 100 policjantów będzie pilnowało ładu i porządku podczas Winobrania w Zielonej Górze!

04 wrzesień 2021
Ponad 100 policjantów będzie pilnowało ładu i porządku podczas Winobrania w Zielonej Górze! KMP Zielona Góra

Każdego dnia Winobrania w Zielonej Górze nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz turystów będzie czuwało ponad 100 policjantów!

Jak co roku, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, a także osobom, które w tym dniach odwiedzą Zieloną Górę, do służby zostanie skierowanych każdego dnia ponad 100 policjantów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych. Na ulicach, placach i skwerach będą zarówno patrole piesze, jak i rowerowe oraz zmotoryzowane. Zielonogórskich policjantów wesprą w tych dniach koledzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Dużym wsparciem dla policjantów i służb porządkowych będzie miejski monitoring, którego sieć składająca się z kilkudziesięciu kamer o doskonałej jakości obrazu jest rozmieszczona m.in. w obrębie deptaka i jego okolicach. Kamery monitorujące nagrywają to co dzieje się w mieście, a osoby je obsługujące będą miały za zadanie natychmiast powiadamiać policjantów, gdy tylko zauważą coś niepokojącego. Świadomość obecności nowoczesnego miejskiego monitoringu z pewnością ostudzi zapał osób chcących zachowywać się niezgodnie z prawem.

Główny sztab winobraniowy w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze będzie działał już od soboty 4 września, od godzin porannych i będzie działał niezależnie od dyżurnego jednostki. Część policyjnych patroli będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników oraz zabezpieczenie imprez związanych z Winobraniem, natomiast dyżurny jednostki będzie kierował patrole do bieżącej obsługi zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

Szczególnym akcentem tegorocznego Winobrania będzie nowy bachusik Policjantikus, który wita mieszkańców i gości na zielonogórskim deptaku obok pomnika Bachusa. Dodatkowo w poniedziałek, środę i piątek od godziny 12.00 przy ulicy Pieniężnego obok Muzeum Ziemi Lubuskiej będzie działało policyjne stoisko prewencyjne. W tym miejscu będzie można porozmawiać z policjantami o zasadach bezpieczeństwa oraz dowiedzieć się wszelkich szczegółów dotyczących służby w Policji.

Czytaj także - Budowa zachodniej obwodnicy Zielonej Góry za 110 mln złotych. Kiedy powstanie?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u