Tragedia pod Świebodzinem! W wypadku zginął pasażer, kierowca uciekł!

14 wrzesień 2021
Tragedia pod Świebodzinem! W wypadku zginął pasażer, kierowca uciekł!

Kierowca busa spowodował wypadek, w którym zginął 52-letni pasażer. Zaraz po zdarzeniu mężczyzna uciekł!

W poniedziałek, 13 września około godziny 22:00 na Drodze Krajowej numer 92 pomiędzy miejscowościami Wilkowo - Mostki doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki fiat ducato, z nieustalonej przyczyny, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni i dachował. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 52-letni pasażer.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Kierowca oddalił się z miejsca wypadku, jednak w wyniku przeprowadzonych czynności oraz dzięki informacjom od świadków został szybko zatrzymany przez policjantów. W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu. Został on zatrzymany i aktualnie przebywa w policyjnej celi. Działania Prokuratury Rejonowej oraz policji ze Świebodzina mają na celu ustalenie przebiegu, oraz przyczyn zdarzenia.

W ciągu najbliższych dwóch dni zostaną wykonane czynności z zatrzymanym oraz świadkami. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku, gdy sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub zbiegł z miejsca zdarzenia orzeczona kara nie może być niższa niż 2 lata a jej maksymalny wymiar wynosi 12 lat.

Źródło: aspirant Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Czytaj także - Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Jedna osoba nie żyje, około 50 jest rannych. Trwa akcja ratownicza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u