Śmiertelny wypadek na DK32. Zobacz jak wyglądała akcja ratownicza z perspektywy strażaka OSP!

16 wrzesień 2021
Śmiertelny wypadek na DK32. Zobacz jak wyglądała akcja ratownicza z perspektywy strażaka OSP! Fot. Screen/OSP Racula

To najpoważniejszy wypadek na lubuskich drogach w ostatnich latach. Autobus PKS, którym podróżowało 51 osób zderzył się z busem. Jedna osoba zginęła a cztery zostały poważnie ranne!

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 13 września około godziny 16 na Drodze Krajowej numer 32 pod Zieloną Górą. Bus transportu medycznego zderzył się z autobusem PKS relacji Zielona Góra-Gubin. Siła uderzenia była ogromna, kierowca busa był zakleszczony w pojeździe a autobus wypadł z drogi i zjechał do rowu.

Dalsza część artykułu pod reklamą

W akcji ratunkowej brało udział 13 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej, 7 karetek pogotowia ratunkowego, 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz blisko 30 policjantów i 11 radiowozów. Do działań zaangażowani byli też czterej policyjni psychologowie.

Zobaczcie jak wyglądała akcja ratunkowa. 

Przeczytaj też: Zwłoki mężczyzny odnalezione w pobliżu zalewu w Małomicach pod Szprotawą!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u