Pożar w Czerwieńsku. Zapaliła się sadza w kominie. To kolejna interwencja w tym miejscu

22 wrzesień 2021
Pożar w Czerwieńsku. Zapaliła się sadza w kominie Fot. Dominik Brzezicki

Trzy zastępy straży pożarnej interweniują w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Doszło do pożaru sadzy w kominie.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w środowy wieczór, 22 września, przed godziną 21:00. W domu jednorodzinnym przy ulicy Rycerskiej w Czerwieńsku zapaliła się sadza w kominie.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz miejscowych ochotników. Sytuacja szybko została opanowana.

To kolejny pożar w tym miejscu

Pożary sadzy z reguły spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami.

Tym razem było inaczej. - W ubiegłym roku byliśmy w tym samym miejscu. Po wizycie strażaków właściciel wezwał kominiarza, który wyczyścił, a teraz powtórka z rozrywki - informują strażacy z OSP Czerwieńsk.

Przeczytaj też: Policjanci masowo idą na L4. "Psia grypa" również w Lubuskiem. Zaczyna brakować mundurowych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u