Zielona Góra: Przyjechali ze Świebodzina żeby ukraść katalizator. Wpadli na gorącym uczynku!

01 październik 2021
Zielona Góra: Przyjechali ze Świebodzina żeby ukraść katalizator. Wpadli na gorącym uczynku! Lubuska Policja

Dzięki reakcji świadka zdarzenia udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść katalizatory z aut zaparkowanych na jednym z osiedli w Zielonej Górze!

W czwartek, 30 września około godziny 2 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację od mieszkańca jednego z osiedli, że na parkingu przed jego blokiem nieznane osoby zachowują się podejrzanie przy zaparkowanych samochodach. Świadek podejrzewał, że mogą próbować ukraść pojazd lub coś z wnętrza. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy kryminalnych.

Policjanci zauważyli na parkingu dwóch młodych mężczyzn, odpowiadających rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Byli to 23 i 24-letni mieszkańcy gminy Świebodzin, którzy posiadali przy sobie między innymi lewarek, nożyce łańcuchowe do cięcia rur oraz nóż. Wszystkie te przedmioty zabezpieczono.

W trakcie sprawdzania pojazdów na parkingu policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni próbowali najprawdopodobniej ukraść element układu wydechowego z samochodu marki Renault Twingo, który stał obok z na wpół odciętym katalizatorem. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki.

Policjanci przesłuchali zatrzymanych i przedstawili im zarzuty wspólnie i w porozumieniu usiłowania kradzieży katalizatora. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Kożuchów: Pijany rzucił się z nożem na policjantów. Grozi mu nawet 10 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u