SOR w Zielonej Górze wraca do pracy! Medykom pomogą żołnierze!

01 październik 2021
SOR w Zielonej Górze wraca do pracy! Medykom pomoże dwóch żołnierzy! Redakcja

Po kilkunastu godzinach zielonogórski SOR wraca do pracy. Udało się zorganizować kadrę, która przyjmie pacjentów!

W piątek, 1 października większa część personelu ratowniczo-pielęgniarskiego zielonogórskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przeszła na zwolnienia lekarskie. Z powodu braku obsady oddział został dosłownie sparaliżowany. Pacjenci z powiatu zielonogórskiego byli transportowani do innych szpitali w województwie.

- W wyniku ostatnich decyzji Ministerstwa Zdrowia, przyznających podwyżki wyłącznie ratownikom pracującym w ramach państwowego systemu ratownictwa medycznego, większość ratowników i pielęgniarek pracujących w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym naszego szpitala, których ministerialne dodatki nie objęły, w dniu dzisiejszym przedłożyło zwolnienia L4. Jest to niewątpliwie efekt zniechęcenia i frustracji, a przede wszystkim odgórnych decyzji, które podzieliły środowisko. - czytamy w komunikacie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Szpitalny Oddział Ratunkowy wraca do pracy

Kilkanaście godzin odkąd personel ratowniczo-pielęgniarski przedłożył zwolnienia lekarskie udało się zorganizować kadrę, która przyjmie pacjentów. Personel został oddelegowany z innych szpitali. Medyków wspomogą też żołnierze z Kwalifikowaną Pierwszą Pomocą.

- Prosimy, aby pacjenci nie wymagający pilnej interwencji medycznej w celu ratowania zdrowia lub życia, ograniczyli osobiste wizyty na SOR - czytamy w komunikacie szpitala.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Przyjechali ze Świebodzina, żeby ukraść katalizator. Wpadli na gorącym uczynku!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u