Policja w mieszkaniu dziennikarza Wyborczej. Funkcjonariusze rekwirują służbowego laptopa!

02 październik 2021
Policja w mieszkaniu dziennikarza Wyborczej. Funkcjonariusze rekwirują służbowego laptopa! Redakcja

Policjanci weszli do mieszkania dziennikarza Gazety Wyborczej w Zielonej Górze. Funkcjonariusze zarekwirowali sprzęt komputerowy w tym służbowego laptopa!

W sobotę, 2 października w godzinach porannych do mieszkania Piotra Bakselerowicza - dziennikarza Gazety Wyborczej w Zielonej Górze weszło czterech policjantów. Powodem interwencji miał być mail wysłany z sieci internetowej redaktora do jednego z lubuskich posłów Prawa i Sprawiedliwości. Treść maila miała zawierać groźby śmierci w kierunku polityka. 

Policjanci zarekwirowali dwa dyski twarde, komputer stacjonarny, służbowego laptopa, router oraz telefon komórkowy. Dane, które znajdują się na służbowym komputerze są objęte tajemnicą dziennikarską. Laptop został odebrany bez zgody Piotra Bakselerowicza.

Policjanci prowadzili swoje czynności w mieszkaniu dziennikarza przez ponad trzy godziny. Piotr Bakselerowicz został przesłuchany w charakterze świadka. 

Przeczytaj też: Zielona Góra: Przyjechali ze Świebodzina, żeby ukraść katalizator. Wpadli na gorącym uczynku!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u