Tragiczny nocny pożar mieszkania w Międzyrzeczu. Nie żyje kobieta!

07 październik 2021
Tragiczny nocny pożar mieszkania w Międzyrzeczu. Nie żyje kobieta! OSP Bukowiec

Tragiczny nocny pożar mieszkania jednego z bloków w Międzyrzeczu. Jedna osoba nie żyje, druga trafiła do szpitala. W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej.

W czwartek, 7 października około godziny 1:45 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Międzyrzeczy otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Piastowskiej w Międzyrzeczu. Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów pożar był już mocno rozwinięty, z okien mieszkania na pierwszym piętrze wydobywał się dym. Spore zadymienie panowało także na klatce schodowej.

Część mieszkańców ewakuowała się jeszcze przed przyjazdem strażaków. Z płonącego mieszkania zdołał uciec także mężczyzna, niestety w jednym z pomieszczeń została kobieta. Strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji gaśniczej, po chwili zlokalizowali źródło ognia, a następnie oddymili pomieszczenia w tym klatkę schodową.

Podczas przeszukiwania mieszkania, w którym wybuchł pożar strażacy natrafili na zwłoki kobiety. W wyniku nagromadzenia się dymu na klatce schodowej poszkodowana została także mieszkanka jednego z lokali na 4 piętrze. Kobieta z objawami podtrucia dymem została przetransportowana do szpitala. 

Po akcji gaśniczej oraz dokładnym oddymieniu pomieszczeń swoje czynności prowadzili już policjanci, oraz biegły z zakresu pożarnictwa pod nadzorem prokuratora. Przyczyny pożaru będą ustalane w toku śledztwa.

Czytaj także - Bank Mleka Kobiecego w Zielonej Górze świeci pustkami. Poszukiwane honorowe dawczynie!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u