Zbiorowe polowania w Zielonej Górze i okolicach. Sprawdź terminy

07 październik 2021
Autor: 
Zbiorowe polowania w Zielonej Górze i okolicach Fot. Redakcja, Pixabay

Dla wielu myśliwych powoli rozpoczyna się sezon polowań zbiorowych. Kiedy odbędą się w rejonie Zielonej Góry i okolic? Znamy pierwsze terminy.

Sezon na zbiorowe polowania z reguły rozpoczyna się w okolicach 3 listopada. To właśnie wtedy przypada dzień św. Huberta, który jest patronem myśliwych. Pierwsze łowy odbędą się jednak jeszcze w październiku.

Polowania w Zielonej Górze i okolicznych gminach

Koło Łowieckie Ostoja z zielonogórskiej Ochli zaplanowało zbiorowe polowania na terenie obwodu nr 164. To rejon obejmujący południowe tereny Zielonej Góry oraz część gminy Świdnica. Polowania odbędą się 13 listopada, 12 grudnia oraz 8 i 15 stycznia od godziny 8:00 do zmierzchu.

Myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego Knieja w Świdnicy również zaplanowali cztery polowania. Jedno (18 grudnia) odbędzie się właśnie w pobliżu Świdnicy, natomiast trzy w rejonie miejscowości Żaganiec (16 października, 6 listopada, 8 stycznia).

Terminarz ogłosiło również Koło Łowieckie Jeleń z Czerwieńska. Myśliwi zaplanowali w rejonie gminy trzy polowania m.in. na jelenie, dziki, sarny i kozy. Termin pierwszego wyznaczono na 9 października, natomiast kolejnych na 6 listopada oraz 18 grudnia.

Przypominamy, że tereny łowieckie nie są w żaden sposób oznaczane. W powyższych terminach zalecamy więc zachować ostrożność np. podczas spacerów.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u