Ponad 30% absolwentów kierunku lekarskiego UZ zdecydowało się na pracę w zielonogórskim szpitalu!

07 październik 2021
Ponad 30% absolwentów kierunku lekarskiego UZ zdecydowało się na pracę w Zielonogórskim szpitalu! Redakcja/Archiwum

Pierwsi studenci kierunku lekarskiego na zielonogórskiej uczelni zakończyli w tym roku studia. Część młodych lekarzy zdecydowała się na pracę w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze!

Po sześciu latach studiów na kierunku lekarskim w Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, 51 osób zdało odpowiednie egzaminy i tym samym zakończyło studia. Aż 17 osób z tegorocznych absolwentów zdecydowało się na pracę w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze! Od kilku dni osoby te praktykują jako lekarze stażyści.

Jedną z absolwentek, która zdecydowała się na pracę w zielonogórskim szpitalu jest Lidia Michałuszko. - Przychodziłam już tutaj wcześniej, w ramach wolontariatu oraz praktyk studenckich. Poznałam oddział i ludzi. Bardzo fajnie mi się pracowało i chciałam to po prostu kontynuować. To jest miejsce, w którym mogę się wiele nauczyć. - podkreśla Lidia.

Absolwenci z innych uczelni

Na pracę w Szpitalu Uniwersyteckim zdecydowało się także 11 absolwentów z innych uczelni medycznych w kraju. Z Białegostoku przyjechali Martyna Pawelec i Piotr Porębski, którzy prywatnie, a także zawodowo tworzą sympatyczną parę. - Martyna pochodzi z tych stron i postanowiliśmy przyjechać do Zielonej Góry - wyjaśnia Piotr.

- Zastaliśmy fajną ekipę i sporo się uczymy. Po sześciu latach w książkach warto poznać stronę praktyczną. - dodaje Martyna.

Źródło: Szpital Uniwersytecki Zielona Góra/Facebook

Czytaj także - Bank Mleka Kobiecego w Zielonej Górze świeci pustkami. Poszukiwane honorowe dawczynie!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u