Bank Mleka Kobiecego w Zielonej Górze świeci pustkami. Poszukiwane honorowe dawczynie!

07 październik 2021
Bank Mleka Kobiecego w Zielonej Górze świeci pustkami. Poszukiwane honorowe dawczynie! Pixabay.com

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poszukuje honorowych dawczyń mleka. "Nasze lodówki świecą pustkami!"

Nie ma lepszego pokarmu, zwłaszcza dla wcześniaków, jak mleko kobiece. Niestety, nie każda mama sama może wykarmić swoje dzieciątko, stąd tak ważne jest pozyskiwanie mleka od dawczyń. Niestety zapasy w Banku Mleka Kobiecego działającego w zielonogórskim szpitalu szybko się kończą. Obecnie lodówki świecą pustkami - czytamy w komunikacie.

Jak zostać dawczynią? Warunki oraz procedura

Dawczynią może być tylko zdrowa kobieta w okresie laktacji, która karmiąc własne dziecko zdecyduje się oddawać swoje mleko na potrzeby innych dzieci. Współpraca z bankiem mleka kobiecego jest honorowa, to znaczy, że dawczyni nie otrzymuje gratyfikacji z tytułu oddawania swojego mleka. Jednak jest wyposażana w odpowiednie akcesoria służące właściwemu odciąganiu i przechowywaniu pokarmu.

Z kandydatką na dawczynię pracownik banku mleka kobiecego przeprowadza wywiad, w którym pyta m.in. o tryb życia, historię dotychczasowych problemów zdrowotnych, przebyte choroby infekcyjne, a następnie kieruje na następujące badania krwi:

 • HIV,
 • zapalenia wątroby typu B i C,
 • kiły,
 • Dodatkowo wykonywane jest badanie mikrobiologiczne mleka dawczyni.

Dawczyni pokarmu w okresie współpracy z bankiem mleka kobiecego nie może palić papierosów, pić alkoholu, wypijać dziennie dużej ilości napojów zawierających kofeinę (jak kawa, herbata, cola), przyjmować niektórych leków, zażywać narkotyków.

Dawczynią nie może zostać kobieta, która choruje na ostrą lub przewlekłą chorobę (wymagającą stałego przyjmowania pewnych leków), choruje na gruźlicę, przyjmowała hormon wzrostu, była w ostatnim okresie szczepiona przeciw niektórym chorobom oraz miała wykonywaną transfuzję krwi w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Jeśli chcesz się podzielić takim wyjątkowym darem lub chciałabyś zadać fachowcom jakieś pytania, prosimy o kontakt ze szpitalem:

 •  na emaile: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • przez messengera z FB Banku Mleka Zielona Góra
 • telefonicznie pod numerem tel. 603 563 716 w dniach:
  - 7.10. w godz. 8.00-11.00
  - 9.10 w godz. 8.00-11.00
  - 11-15.10 w godz. 8.00-14.00
  - 12.10 w godz. 15.00-18.00
  - 15.10 w godz. 15.00-18.00

Czytaj także - Specjalne konstrukcje nad al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Do czego posłużą?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u