Specjalne konstrukcje nad al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Do czego posłużą?

06 październik 2021
Specjalne konstrukcje nad al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Do czego posłużą? Redakcja

Tajemnicze rusztowania zostały rozstawione nad aleją Wojska Polskiego w centrum Zielonej Góry oraz w pobliżu Filharmonii. Do czego będą służyć?

Trwa montaż specjalnych konstrukcji, które są rozstawiane nad aleją Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Podobną instalację mieszkańcy miasta mogli zaobserwować pod koniec marca nad ulicą Batorego. Są to specjalne bajpasy, które są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia renowacji sieci kanalizacyjnej. 

Jak wygląda remont kanalizacji?

Prace renowacyjne przeprowadzane są metodą bezwykopową, polegającą na zastosowaniu termoutwardzalnego rękawa z włókien szklanych, nasączonego żywicą i utwardzonego promieniami UV. Dlaczego więc potrzebne są specjalne konstrukcje?

W celu poprawnego wykonania renowacji niezbędnym jest czasowe wyłączenie odcinka sieci, jednak nie da się zatrzymać ani nawet chwilowo skumulować napływających nieczystości. Konieczne jest stałe przepompowywanie z pominięciem remontowanego odcinka.

Specjalna metalowa konstrukcja nad drogą to bajpas do przerzutu ścieków. Na niej wkrótce zamontowany będzie wąż, którym tłoczone będą nieczystości.

Czytaj także - Rusza przełączenie numeru 998 na 112. Telefonu nie odbierze już strażak


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u