Niesprawny autokar miał wieźć dzieci z Nowej Soli na wycieczkę w góry!

08 październik 2021
Niesprawny autokar miał wieźć dzieci z Nowej Soli na wycieczkę w góry! Lubuska Policja

Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę w góry. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a także ukarali kierowcę mandatem!

W zeszłym tygodniu policjanci skontrolowali autobus, który miał zawieźć młodzież na wycieczkę. Podczas kontroli okazało się, że pojazd ma niesprawny układ pneumatyczny, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nadmierną korozję konstrukcji.

Mając świadomość jak tragiczna w skutkach mogłaby się okazać podróż takim autokarem, policjanci nie dopuścili go do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Ponadto kierowca został ukarany mandatem karnym. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym uczniowie pojechali na wycieczkę.

Funkcjonariusze drogówki systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny taki jak zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice, a także trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę.

Czytaj także - Śmigłowiec LPR w Świdnicy pod Zieloną Górą. Nie było wolnej karetki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u