Bezdomni w Zielonej Górze piją płyn do dezynfekcji rąk! Podchodzą z butelkami i kubkami!

11 październik 2021
Bezdomni w Zielonej Górze piją płyn do dezynfekcji rąk! Podchodzą z butelkami i kubkami!

Zielonogórscy bezdomni wypijają płyn do dezynfekcji rąk z ogólnodostępnych urządzeń! 

Z początkiem maja zeszłego roku na terenie Zielonej Góry stanęło kilkadziesiąt pojemników z płynem do dezynfekcji rąk. Urządzenia miały posłużyć w walce z pandemią i tak w rzeczywistości jest, sporo osób korzysta z tego typu sprzętu, aby ograniczyć ryzyko przenoszenia niebezpiecznych wirusów czy bakterii. Niestety bezdomni stosują inną praktykę i ustawione urządzenia traktują jak bar samoobsługowy!

Zasada działa urządzenia jest banalnie prosta, na ziemi zainstalowany jest specjalny pedał nożny, przy którego użyciu pompujemy płyn do dyszy skąd wylatuje on wprost na nasze ręce. Pojemniki są skonstruowane w ten sposób, aby jednorazowo podawać tylko niezbędną ilość płynu do dezynfekcji dłoni. 

Zielonogórscy bezdomni pompują płyn w zdecydowanie większych ilościach. Na zdjęciach zamieszczanych w sieci można zauważyć, że pod urządzenie podkładane są kubki, a nawet butelki. Następnie po nabraniu odpowiedniej ilości preparat ten jest wypijany celem wprowadzenia się w stan upojenia alkoholowego.

Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2020 roku średnie spożycie wyrobów spirytusowych (w przeliczeniu na 100% alkoholu) na jednego mieszkańca naszego kraju wynosiło aż 3,7 litra. Niestety średnia ta stale rośnie od 2014 roku! 

Niestety od alkoholu można się bardzo szybko uzależnić. Choroba alkoholowa prowadzi do bardzo wielu poważnych chorób takich jak marskość wątroby czy też problemy z sercem. Chorzy często cierpią też na padaczki alkoholowe czy depresje. Niestety wyjście z nałogu może trwać latami.

Osoby uzależnione powinny skorzystać z Poradni Leczenia Uzależnień, jedną z nich jest Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii "LOPiT" Zielona Góra.

Czytaj także - Osobówka potrąciła pijanego rowerzystę w Zielonej Górze! Poważne utrudnienia w ruchu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u