Wybuch gazu w dzielnicy Zielonej Góry. Jedna osoba została poszkodowana!

12 październik 2021
Wybuch gazu w dzielnicy Zielonej Góry. Jedna osoba została poszkodowana! Redakcja

Wybuch gazu w jednym z mieszkań w zielonogórskim Zatoniu. Na miejsce zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej. 

We wtorek, 12 października około godziny 10 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące wybuchu gazu w jednym z mieszkań w zielonogórskim Zatoniu. Na miejsce zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej, w tym ochotnicy z Raculi oraz zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

W chwili wybuchu gazu w mieszkaniu przebywały dwie osoby - kobieta oraz mężczyzna. Mężczyzna z lekkimi oparzeniami został przetransportowany do szpitala. Wybuch częściowo uszkodził też budynek, doszło również do niewielkiego pożaru na poddaszu. Przybyli na miejsce strażacy szybko opanowali sytuację, pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część obiektu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że gaz ulatniał się z kuchenki zasilanej butlą. Nie doszło do wybuchu butli, tylko gazu nagromadzonego w pomieszczeniu. - Inspektor budowlany na miejscu oceni możliwość dalszej eksploatacji budynku, który zamieszkuje 12 rodzin, ponad 30 osób. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u