Sława: Urzędniczka zakażona koronawirusem przychodziła do pracy. Usłyszała zarzuty

14 październik 2021
Autor: 
Sława: Urzędniczka zakażona koronawirusem przychodziła do pracy Fot. UM Sława

Nawet osiem lat więzienia grozi pracownicy Urzędu Miejskiego w Sławie. Kobieta przychodziła do pracy, gdy była zakażona koronawirusem. Urzędniczka nie przyznaje się do winy.

Sprawa ma swój początek w marcu 2021 roku. Wówczas do Prokuratury Rejonowej we Wschowie wpłynęło anonimowe zawiadomienie dotyczące kierowniczki jednego z referatów w Urzędzie Miejskim w Sławie. Wskazano, że kobieta zakażona koronawirusem przychodziła do pracy i naraziła zdrowie współpracowników oraz petentów.

- W sprawie przeprowadzono czynności z udziałem świadków. Przesłuchano kilkadziesiąt osób. Uzyskano również dokumentację medyczną, która potwierdza, że kobieta była zakażona wirusem COVID-19 - informuje Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Kobieta nie przyznaje się do winy

Urzędniczka ze Sławy usłyszała już zarzut sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Kobieta nie przyznała się do zarzucanego czynu. Aktualnie prowadzone są czynności weryfikujące jej obronę. Ponadto wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego - dodaje Antonowicz.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" koło Zielonej Góry. Dachowało auto. Jedna osoba ranna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u