Pożar hali produkcyjnej koło Gorzowa. W akcji 13 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

17 październik 2021
Autor: 
Pożar hali produkcyjnej koło Gorzowa Redakcja

Trzynaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem hali produkcyjnej w Chwałowicach koło Gorzowa Wielkopolskiego. Ogniem zagrożony był dom jednorodzinny.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w niedzielny wieczór, 17 października, około godziny 17:30. W ogniu stanęła hala w miejscowości Chwałowice (gmina Bogdaniec). Produkowano w niej wianki oraz różne dekoracje.

Początkowo do akcji wysłano najbliższe zastępy gaśnicze z jednostek OSP oraz dwa samochody z Gorzowa Wielkopolskiego. Siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru. Ostatecznie z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania gaśnicze od środka oraz z zewnątrz obiektu, m.in. z podnośnika hydraulicznego. Jednocześnie musieli oni bronić pobliskiego domu jednorodzinnego. Około godziny 20:00 sytuacja była już opanowana.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Możliwe jednak, że wszystko rozpoczęło się od pieca lub przewodu kominowego.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze zabrakło karetek. Przyleciał śmigłowiec LPR, wezwano strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u