Pijany kierowca ciężarówki na krajowej "92". Obywatel Białorusi miał ponad 1,6 promila

22 październik 2021
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki na krajowej "92" Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina. 28-letni obywatel Białorusi wydmuchał 1,6 promila alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 21 października. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego kontrolował pojazdy poruszające się po DK92 w pobliżu Świebodzina. W trakcie służby mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli białoruską ciężarówkę.

- Kierujący nią 28-letni Białorusin, przewoził ładunek z Holandii do Rosji. W trakcie pobierania dokumentów inspektor poczuł od kierującego woń alkoholu - informuje lubuska ITD.

Szofer został przebadany alkomatem. Pierwsze badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu, natomiast kolejne 1,58. Na miejsce wezwano patrol policji, który przejął mężczyznę.

Wkrótce 28-letni obywatel Białorusi stanie przed sądem. Grozi mu kara grzywny oraz ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Otrzyma też zakaz kierowania na co najmniej 3 lata.

Przeczytaj też: Silny wiatr zerwał blachy z dachu kościoła w Świdnicy koło Zielonej Góry. Interweniowali strażacy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u