Nielegalni imigranci z Iraku i Syrii zatrzymani w Lubuskiem. Jednemu udało się uciec

27 październik 2021
Autor: 
Nielegalni imigranci z Iraku i Syrii zatrzymani w Słubicach Redakcja

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów na polsko-niemieckiej granicy. To obywatele Iraku oraz Syrii. Jednemu udało się uciec.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z Policją Federalną Niemiec we wtorek, 26 października, pełnili służbę na terenie Słubic. Mundurowi prowadzili kontrolę osób zmierzających do Niemiec. W trakcie czynności zatrzymali trzech obywateli Syrii w wieku od 29 do 40 lat.

- Syryjczycy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w Polsce. Ponadto usiłowali niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę, by dotrzeć do Niemiec - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Zatrzymanie na autostradzie A2

Jeszcze tego samego dnia około godziny 23:00 na polsko-niemieckiej granicy w Świecku zatrzymano do kontroli samochód osobowy, którym podróżowało pięciu obywateli Iraku. Kierowcą był 28-letni obywatel Syrii posiadający niemiecki tytuł pobytowy.

- W momencie zatrzymania pasażer siedzący obok kierowcy opuścił pojazd i uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Pomimo natychmiast podjętego pościgu osoby nie udało się zatrzymać - informuje mjr SG Konieczniak.

Na tylnym siedzeniu ujawniono 5 osób. Była to 35-letnia kobieta i jej 8-letnia córka oraz 30-latka wraz z dwójką jej dzieci w wieku 8 i 9 lat. Cudzoziemcy pozostają w dyspozycji Straży Granicznej.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Dwie osoby nie żyją, dwie są ranne (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u