W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. W akcji strażacy i śmigłowiec LPR

31 październik 2021
Autor: 
W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek Redakcja/archiwum

W Zielonej Górze zabrakło wolnych zespołów pogotowia. Do akcji na terenie miasta wyruszyła straż pożarna oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do służb ratowniczych w niedzielne przedpołudnie, 31 października, przed godziną 10:00. Pomocy medycznej potrzebowała kobieta mieszkająca przy ulicy Malinowej w Zielonej Górze.

Z uwagi na brak wolnego zespołu pogotowia w chwili zgłoszenia na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do akcji na terenie Chynowa wyruszył również zastęp straży pożarnej, który zabezpieczał miejsce lądowania.

Pacjentka po udzieleniu pomocy została przeniesiona na pokład śmigłowca, a następnie przetransportowana do szpitala.

Interwencja w Drzonkowie

Zaledwie kilka minut później wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem prośba o pomoc dotyczyła starszej mieszkanki zielonogórskiego Drzonkowa. Na ulicę Orlą przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, które zajęły się kobietą.

Po kilkudziesięciu minutach na miejscu zjawiła się karetka. Medycy przejęli pacjentkę.

Przeczytaj też: Wypadek koło Gorzowa. Bus uderzył w drzewo. Przyleciał śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u