Akcja Znicz w Lubuskiem. 10 pijanych kierowców, ponad 100 kolizji i wypadków

31 październik 2021
Autor: 
Akcja Znicz w Lubuskiem. Zatrzymano 10 pijanych kierowców Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Wszystkich Świętych 2021. W województwie lubuskim trwa akcja Znicz. Już pierwszego dnia zatrzymano 10 pijanych kierowców. Doszło do 101 kolizji i 3 wypadków.

Ogólnopolska akcja Znicz ruszyła w piątek, 30 października. Jak co roku przed Wszystkich Świętych wzmaga się ruch pojazdów, a na drogach jest zdecydowanie więcej patroli policji.

- Policjanci skupiają się na prędkości kierowców, ich trzeźwości, bezpiecznym przewożeniu pasażerów i stanie technicznym pojazdów. Piraci drogowi z pewnością nie mogą liczyć na taryfę ulgową - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

10 pijanych kierowców, ponad 100 zdarzeń drogowych

Mundurowi podsumowali już pierwszy dzień akcji Znicz. Na tę chwilę odnotowano 3 wypadki, w których ranne zostały 3 osoby oraz 101 kolizji. Na szczęście nikt nie zginął. Ponadto zatrzymano 10 pijanych kierowców.

- Lubuscy policjanci ruchu drogowego strzegą dróg całego regionu. Warunki są bardzo korzystne. Niech to nie będzie determinacją do tego, aby dociskać pedał gazu - podkreśla podinsp. Maludy.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. W akcji strażacy i śmigłowiec LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u