Nocny pożar budynku pod Świebodzinem. "Rozszczelniła się butla z gazem" (ZDJĘCIA)

07 listopad 2021
Autor: 
Nocny pożar w Smardzewie koło Świebodzina Fot. KP PSP Świebodzin

Pożar w Smardzewie koło Świebodzina. Płonął budynek gospodarczy. Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do świebodzińskiej straży pożarnej w niedzielę, 7 listopada, o godzinie 1:40. W miejscowości Smardzewo (gmina Szczaniec) zapalił się budynek gospodarczy. Do akcji wysłano 6 zastępów gaśniczych.

- Przed przyjazdem doszło do rozszczelnienia butli z gazem. Po dojeździe stwierdzono, że pożarem objęty jest cały obiekt - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Ogień mógł objąć sąsiednie budynki

W środku znajdowały się m.in. opony, maszyny ślusarskie, drewno opałowe oraz motocykl. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozwinęli trzy linie gaśnicze. Oprócz działania w natarciu na pożar konieczna okazała się również obrona pobliskich budynków.

Po kilkudziesięciu minutach działań sytuacja została opanowana. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Wypadek koło Gorzowa. Osobówka uderzyła w dom. Dwie osoby są ranne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u