Protest "Ani jednej więcej" w Zielonej Górze. To manifestacja po śmierci ciężarnej 30-latki

07 listopad 2021
Autor: 
Protest "Ani jednej więcej" w Zielonej Górze Redakcja

Protesty "Ani jednej więcej" organizuje się w całej Polsce. Dziś manifestacja odbędzie się w Zielonej Górze. To reakcja na śmierć 30-letniej kobiety z Pszczyny.

W ubiegłym tygodniu opinią publiczną wstrząsnęła śmierć 30-latki z Pszczyny. Kobieta była w 22. tygodniu ciąży, gdy trafiła do szpitala. Wcześniej u płodu zdiagnozowano wady wrodzone. Ostatecznie Izabela zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Jej rodzina poinformowała, że do śmierci 30-latki przyczynili się lekarze, którzy mieli zbyt długo zwlekać z zakończeniem ciąży.

Protest "Ani jednej więcej"

Historia 30-letniej Izabeli poruszyła wiele osób. Dla jej pamięci w całym kraju odbywają się protesty oraz marsze kobiet. Te przeprowadzono już m.in. w Słubicach, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu.

Dziś, 7 listopada, protest "Ani jednej więcej" odbędzie w Zielonej Górze. Lubuski Strajk Kobiet organizuje go na placu Słowiańskim pomiędzy budynkami Sądu Rejonowego i Okręgowego. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 16:30.

- Nie ma naszej zgody na tortury i łamanie praw człowieka. Wyraźmy nasze myśli i emocje na transparentach i zabierzmy ze sobą znicze lub lampki będące symbolem pamięci i nadziei. Bądźmy, bo tylko nasz opór daje nadzieję - czytamy w komunikacie organizatora.

Przeczytaj też: Wypadek koło Gorzowa. Osobówka uderzyła w dom. Dwie osoby są ranne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u