Kolejny bus z nielegalnymi imigrantami zatrzymany w Lubuskiem. Jechali do Niemiec (ZDJĘCIA)

07 listopad 2021
Autor: 
Kolejny bus z nielegalnymi imigrantami zatrzymany w Lubuskiem Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Bus z nielegalnymi imigrantami zatrzymany na autostradzie A2 w Lubuskiem. W środku przewożono 9 obywateli Iraku. Wśród nich był 10-letni chłopiec.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny poranek, 7 listopada, tuż po godzinie 7:00. Policjanci gorzowskiej drogówki pełniący służbę na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli busa marki Volkswagen na litewskich numerach rejestracyjnych.

Nielegalni imigranci z Iraku

Pojazd zmierzał w kierunku granicy z Niemcami. Za kierownicą siedział 58-letni obywatel Litwy.

- W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się inne osoby. Było to 9 obywateli Iraku, 8 mężczyzn i 10-letni chłopiec, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski - relacjonuje podkom. Maciej Kimet z Lubuskiej Policji.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane. Teraz przy współpracy ze Strażą Graniczną przeprowadzane są z nimi czynności procesowe.

Apel policji

- Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami - podkreśla podkom. Kimet.

Dzisiejsze zatrzymanie to kolejne działanie lubuskich policjantów wymierzone w nielegalny przewóz imigrantów. W październiku zatrzymali bowiem dwa busy - w Kostrzynie nad Odrą i również na autostradzie A2.

Przeczytaj też: Wypadek koło Gorzowa. Osobówka uderzyła w dom. Dwie osoby są ranne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u