Terroryści zaatakowali jednostkę wojskową w Czerwieńsku! Zobacz jak ćwiczyli zielonogórscy policjanci

18 listopad 2021
Terroryści zaatakowali jednostkę wojskową w Czerwieńsku! Zobacz jak ćwiczyli zielonogórscy policjanci Lubuska Policja

Terroryści zaatakowali jednostkę wojskową w Czerwieńsku i zajęli jeden budynek. W akcji Nieetatowa Grupa Realizacyjna z zielonogórskiej policji! 

W środę, 17 listopada zielonogórscy policjanci brali udział w kolejnych ćwiczeniach sztabowych na terenie jednostki wojskowej w Czerwieńsku. Scenariusz polegał na tym, że terroryści weszli na teren jednostki i zajęli jeden z budynków. Do działań wezwana została Nieetatowa Grupa Realizacyjna z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że na teren jednostki dostają się uzbrojeni terroryści przebrani w mundury żołnierzy. Zajmują jeden z budynków, a podczas ataku raniony jest strażnik. O nadzwyczajnej sytuacji zawiadomiona zostaje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze. Na miejsce ataku pilnie udaje się Nieetatowa Grupa Realizacyjna. Policjanci przyjeżdżają wraz z policyjnym psem oraz jego przewodnikiem.

Jeden z napastników ucieka, jednak doskonała współpraca policyjnego przewodnika i jego psa pozwala na szybkie zatrzymanie podejrzanego. Policjanci wchodzą do budynku i zatrzymują pozostałych napastników, a następnie przekazują ich Żandarmerii Wojskowej.

Ćwiczenia obserwowali również uczniowie klas wojskowych i policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku. Cele ćwiczenia zostały osiągnięte, co potwierdza sprawny przebieg działań oraz opinie obserwatorów ze Sztabu Policji zielonogórskiej komendy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wielokrotnie w ciągu roku uczestniczą w ćwiczeniach, w ramach których doskonalą współdziałanie z innymi służbami. Ćwiczenia mają różne scenariusze i służą temu, aby w czasie prawdziwego kryzysu czy zdarzenia losowego współdziałanie przebiegało perfekcyjnie. 

Czytaj także - Zielona Góra. W najbliższy weekend bezpłatne badania w Focus Mall


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u