Lubsko: Zatrzasnęła kluczyki w aucie. W środku było 10-miesięczne dziecko

30 listopad 2021
Autor: 
Zatrzasnęła kluczyki w aucie. W środku było 2-miesięczne dziecko Fot. KPP Żary

Lubsko. Policjanci wybili szybę w samochodzie i uwolnili 10-miesięczne dziecko. Matka nie mogła dostać się do syna, bo zatrzasnęła kluczyki w aucie.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy poranek, 29 listopada. Mundurowi z Komisariatu Policji w Lubsku otrzymali informację, że 10-miesięczny chłopiec został zatrzaśnięty w samochodzie. W środku zostały też kluczyki od pojazdu.

- Funkcjonariusze sierż. sztab. Dariusz Syska oraz st. sierż. Piotr Rudziak udali się na miejsce. Okazało się, że zgłaszająca włożyła synka do fotelika i kiedy przechodziła obok auta, aby wsiąść za kierownicę, maluch wcisnął przycisk przy kluczykach, które kobieta pozostawiła na foteliku - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Policjanci wybili szybę

Chłopczyk był mocno przejęty całą sytuacją, a na dodatek w pojeździe było bardzo zimno. Mundurowi musieli działać szybko, więc zapadła decyzja o wybiciu tylnej szyby. Następnie jeden z policjantów wszedł do środka i bezpiecznie wyciągnął malucha.

- Policjanci szybko i zdecydowanie działają w przypadku tego typu zgłoszeń, bo ważne jest, aby pomagać, a widok szczęśliwej mamy i dziecka jest bezcenny - podkreśla kom. Berestecka.

Przeczytaj też: Feniks V z Żar zawiesza kursy. Autobusy z Lubska i Żagania nie pojadą do Zielonej Góry


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u