Sulechów: 21 ratowników medycznych odeszło z pracy. Kto obsadzi karetki?

01 grudzień 2021
Autor: 
Sulechów: 21 ratowników medycznych odeszło z pracy Redakcja

Protest ratowników medycznych. Dziś z pogotowia w Sulechowie odeszło 21 medyków, którzy wcześniej złożyli wypowiedzenia.

Sprawa ma swój początek 25 sierpnia. Wówczas do dyrekcji szpitala w Sulechowie trafiło 21 wypowiedzeń od ratowników medycznych pracujących na kontrakcie. To pokłosie protestu ratowników medycznych, który prowadzono w całej Polsce.

Teraz po 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia medycy odeszli z pracy. Do obsadzenia dwóch karetek zostało tylko osiem osób zatrudnionych na umowie o pracę. Wystarczy, że chociaż jedna przejdzie na zwolnienie lekarskie i już robi się problem.

Do pacjentów w Sulechowie i okolicach z pewnością coraz częściej będą wysyłani więc strażacy, zespoły pogotowia z Zielonej Góry czy też Świebodzina lub Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

"Pracujemy nawet po 400 godzin"

Sulechowskim ratownikom nie przysługiwały płatne urlopy, nie dotyczyły ich limity czasu pracy. Ponadto nadgodziny oraz dyżury nocne i świąteczne wynagradzane były tak samo jak podstawowy czas pracy.

- Pracujemy po 250, a nawet 400 godzin w miesiącu, aby godnie żyć - podkreślali w liście wysłanym do redakcji NewsLubuski.pl.

Za wszystko medycy musieli wykładać z własnej kieszeni. Mówimy tutaj zarówno o różnych kursach i szkoleniach, jak i samej odzieży roboczej.

Brak porozumienia

Po masowych wypowiedzeniach nie doszło do żadnego porozumienia z ratownikami medycznymi. W negocjacjach próbowało brać udział m.in. Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze. Chęci dialogu nie było jednak ze strony dyrekcji szpitala.

Ratownicy medyczni apelują do swoich kolegów i koleżanek, aby solidarnie nieskładać ofert i niepodejmować jakiegokolwiek stosunku pracy w szpitalu w Sulechowie.

- Nie jest to Wasza życiowa szansa i nie będzie to wymarzone miejsce pracy. Nie bez powodu zwolniło się stamtąd 3/4 pracowników - czytamy na stronie Lubuskiego Porozumienia Ratowników Medycznych.

Przeczytaj też: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Zielonej Górze. "Pogotowie ma problemy z obsadą"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u