Nocna akcja w Nowej Soli. Obrzucał ciężarówkę kamieniami i uciekał przed policją. Padły strzały!

01 grudzień 2021
Nocna akcja w Nowej Soli. Obrzucał ciężarówkę kamieniami i uciekał przed policją. Padły strzały! Lubuska Policja

Nocna akcja w Nowej Soli. Mężczyzna obrzucał ciężarówkę kamieniami, a następnie uciekał przed policją. Funkcjonariusze musieli użyć służbowej broni!

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 25 listopada. W godzinach nocnych oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację o agresywnym mężczyźnie, który na strefie przemysłowej rzuca kamieniami w ciężarówkę, w której zamknął się zgłaszający. Policjanci pilnie pojechali na miejsce zdarzenia.

Na widok radiowozu napastnik wsiadł do auta i zaczął uciekać. Stwarzając jednocześnie bezpośrednie niebezpieczeństwo dla osoby postronnej, mundurowi dali mu sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie miał jednak zamiaru go zatrzymać. Gdy rozpoczął się pościg nadal nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Chcąc zapobiec dalszej ucieczce, jeden z policjantów zmuszony był do wykorzystania broni służbowej.

W wyniku podjętych działań samochód z uszkodzonymi kołami zatrzymał się. Wtedy mundurowi podbiegli do auta i w szybki oraz dynamiczny sposób obezwładnili kierowcę. W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy, natomiast jego stan psychofizyczny wskazywał na to, że najprawdopodobniej jest pod wpływem narkotyków. To zostało potwierdzone w późniejszym badaniu. Dodatkowo podczas przeszukania jego pojazdu, funkcjonariusze znaleźli amfetaminę.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Podczas trwających czynności procesowych zatrzymany próbował nakłaniać policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, w zamian oferując im korzyści majątkowe. Odpowie również za stawianie czynnego oporu wobec funkcjonariuszy policji.

Tym samym mężczyzna dopuścił się aż siedmiu przestępstw, za które usłyszał już zarzuty. Częściowo przyznał się do ich popełnienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj także - Sulechów: 21 ratowników medycznych odeszło z pracy. Kto obsadzi karetki?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u