Pożar w bloku na osiedlu Piastowskim w Zielonej Górze. Jedna osoba poszkodowana (ZDJĘCIA)

01 grudzień 2021
Autor: 
Pożar na osiedlu Piastowskim w Zielonej Górze Redakcja

Pożar piwnicy w bloku przy ulicy Ptasiej w Zielonej Górze. Jedna osoba została poszkodowana.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskiej straży pożarnej w środę, 1 grudnia, przed godziną 21:00. W bloku przy ulicy Ptasiej doszło do pożaru piwnicy.

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linię gaśniczą i udali się do środka budynku.

Jedna osoba poszkodowana

W trakcie działań z piwnicy ewakuowana została jedna osoba. To mężczyzna. Był przytomny, ale nawdychał się dymu. Strażacy podali mu tlen i wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Medycy przejęli poszkodowanego.

Pożar szybko został opanowany. Strażacy oddymili klatkę schodową budynku przy użyciu wentylatora.

- Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Sulechów: 21 ratowników medycznych odeszło z pracy. Kto obsadzi karetki?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u