Groźny pożar budynku w Nietkowie koło Zielonej Góry. W akcji strażacy z dwóch powiatów (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2021
Autor: 
Groźny pożar budynku w Nietkowie koło Zielonej Góry Fot. Redakcja, Dominik Brzezicki

Pożar w Nietkowie koło Zielonej Góry. W ogniu stanął budynek gospodarczy połączony z domem. Na miejscu pracowało piętnaście zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkowy wieczór, 6 grudnia, tuż przed godziną 19:30. W budynku gospodarczym przy ulicy Kościuszki w Nietkowie (gmina Czerwieńsk) wybuchł pożar.

Pożar szybko rozprzestrzenił się po całym budynku. Z czasem ogień zaczął obejmować również dach. Najgorsze, że obiekt był połączony z domem mieszkalnym.

W akcji strażacy z dwóch powiatów

Początkowo do akcji wysłano kilka zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Z czasem alarmy otrzymali ochotnicy z Zielonej Góry. Ponadto o pomoc poproszono m.in. strażaków z powiatu krośnieńskiego. Do pożaru wyruszyły jednostki OSP Dąbie, Szczawno oraz Ciemnice.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania gaśnicze w środku budynku oraz od zewnątrz, m.in. z drabiny mechanicznej. Duży wysiłek ratowników prowadził do szybkiego opróżniania butli. W tym celu do Nietkowa wysłano specjalny samochód z agregatem do nabijania aparatów.

Trwa dogaszanie

Około godziny 21:30 pożar był już opanowany. Obecnie trwa dogaszanie, które na pewno potrwa jeszcze kilka godzin. Strażacy przy pomocy kamer termowizyjnych wciąż lokalizują pojedyncze źródła ognia.

Aktualizacja: Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Nietkowa. Każdy może pomóc!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u