Pożar domu pod Zieloną Górą. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców. Każdy może pomóc! (ZDJĘCIA)

07 grudzień 2021
Autor: 
Pożar domu pod Zieloną Górą. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców Fot. Redakcja, Dominik Brzezicki

Piętnaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku w Nietkowie. Nikt nie ucierpiał, jednak straty materialne są duże. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 6 grudnia, około godziny 19:30. W budynku gospodarczym przy ulicy Kościuszki w Nietkowie (gmina Czerwieńsk) wybuchł pożar. Ogień rozprzestrzeniał się jednak bardzo szybko. Najgorsze stanowił fakt, że obiekt był połączony z domem mieszkalnym.

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 15 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażaków z powiatu zielonogórskiego wspomagały także jednostki OSP Dąbie, Szczawno oraz Ciemnice. Około godziny 21:30 pożar był już opanowany, a po kilku kolejnych godzinach skrupulatnego dogaszania działania gaśnicze zostały zakończone.

Zbiórka dla pogorzelców

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Straty są jedynie materialne. Mieszkańcy gminy Czerwieńsk postanowili pomóc pogorzelcom. W internecie założona została już zbiórka pieniędzy dla poszkodowanej rodziny.

- Agnieszka i Grzegorz mieszkają z dwójką dzieci. Ledwo wyremontowali mieszkanie. Remont pochłonął ich wszystkie oszczędności. Cieszyli się, że spędzą święta w wyremontowanym mieszkaniu, niestety los pokrzyżował ich plany - mówi Dominik Brzezicki, założyciel zbiórki.

Część rzeczy udało się uratować. Najbardziej ucierpiał jednak pokój synów, w którym znajdowały się m.in. zabawki oraz ubrania. Każdy, kto chce pomóc, może skorzystać z platformy zrzutka.pl

Przeczytaj też: Strażacy OSP Mostki ze starego Żuka przesiądą się do Iveco. Wóz użyczyła im inna jednostka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u