Rząd wprowadza nowe obostrzenia! Co się zmieni? Jak będą wyglądały święta?

07 grudzień 2021
Rząd wprowadza nowe obostrzenia! Co się zmieni? Jak będą wyglądały święta? Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z nadchodzącymi świętami oraz nową mutacją koronawirusa. Co się zmieni? 

We wtorek, 7 grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Waldemara Kraski, Sekretarza Stanu oraz Krzysztofa Saczki, zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego. Minister zdrowia Adama Niedzielski, wziął zdalny udział w konferencji, podczas której przedstawione zostały nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w walce z pandemią. 

Dziś w Polsce odnotowano 19366 zakażeń, wyłącznie z powodu koronawirusa zmarły 172 osoby, natomiast z powodu chorób współistniejących z koronawirusem zmarły 332 osoby. W województwie lubuskim odnotowano 552 zakażenia, zmarło 12 osób.

Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa. - powiedział Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia

Od 15 grudnia obniżane limity do 30% obłożenia w restauracjach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych. Od 15 grudnia, zamknięte dyskoteki, kluby - w dniach od 31 grudnia do 1 stycznia ograniczenie liczebności w lokalach zamkniętych do 100 osób plus osoby zaszczepione. Nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia.

Rząd ma w planach wprowadzenie obowiązku szczepień od 1 marca 2022 roku dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych. 

Czytaj także - Zielonogórski deptak w bożonarodzeniowym wydaniu. Podoba Wam się? [ZDJĘCIA]


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u