Przelał tysiące złotych nieistniejącej amerykańskiej żołnierce. Chciał jej pomóc!

08 grudzień 2021
Przelał tysiące złotych nieistniejącej amerykańskiej żołnierce. Chciał jej pomóc! Redakcja

Mężczyzna myślał, że pomaga amerykańskiej żołnierce przebywającej na misji w Syrii. W ciągu kilku miesięcy 42-latek stracił 12 tys. złotych!

Mężczyzna mieszkający na terenie powiatu krośnieńskiego poznał na portalu społecznościowym kobietę, która podawała się za amerykańską żołnierkę, przebywającej na misji w Syrii. 42-latek często prowadził konwersację z poznaną kobietą za pośrednictwem komunikatorów. Tematy były różne, jednym z nich był przyjazd żołnierki do Polski. Niestety na drodze miał stać generał, który rzekomo za pieniądze miał załatwić kobiecie urlop oraz wcześniejsze zwolnienie z wojska.

Mężczyzna, chcąc pomóc kobiecie przelewał wskazanemu generałowi pieniądze i kody karty do platformy dystrybucji cyfrowych gier i programów. Po jakimś czasie, mężczyzna otrzymał od żołnierki informację, że generał ją oszukał i wszystkie pieniądze przepadły, ale znalazła drugiego, który zgodził się jej pomóc. Informacja ta nie wzbudziła w 42-latku żadnych podejrzeń i nadal przesyłał pieniądze. 42-latek miał tak dobre serce, że zdecydował się pomóc także innej kobiecie w potrzebie!

Dokonał kilku przelewów na dane innej kobiety, pochodzącej jak twierdziła z krajów afrykańskich, poznanej dzięki żołnierce z Syrii. - W podziękowaniu za pomoc miał otrzymać dostarczoną przez kuriera kartę, na której było 500 tysięcy dolarów. Miał za nią jedynie opłacić cło, kuriera i certyfikaty, co też czynił. - podaje podkom. Justyna Kulka, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Niestety po przesłaniu pieniędzy, kobieta twierdziła, że zrobiła certyfikaty dla karty, tylko bilet kuriera stracił ważność i trzeba go ponownie opłacić. - Niestety chęć pomagania okazała się dla mężczyzny zgubna. W ciągu kilku miesięcy został on oszukany na łączną kwotę około 12 tysięcy złotych. - dodaje podkom. Justyna Kulka.

Gdyby nie sygnał od pracownicy urzędu pocztowego, która mając podejrzenie, iż mężczyzna został wykorzystany do nielegalnego procederu, poinformowała o wszystkim policjantów, nie wiadomo ile jeszcze pieniędzy straciłby 42-latek.

Czytaj także - Dwa dni 65-latka leżała na podłodze. Kobieta nie miała siły wstać...


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u