Ukraińcy pracowali na czarno w firmie pod Żaganiem. Przedsiębiorcy grozi wysoka kara

11 grudzień 2021
Autor: 
Ukraińcy pracowali na czarno w firmie pod Żaganiem Fot. NOSG

Siedmiu obywateli Ukrainy nie miało zezwoleń na pracę w Polsce. Mężczyźni pracowali na czarno w firmie pod Żaganiem. Kara dla firmy może być dotkliwa.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej wspólnie z inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadził kontrolę w jednej z hal produkcyjnych na terenie powiatu żagańskiego. W budynku ujawniono siedmioro obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie pracowali przy rozbieraniu mięsa.

Praca na czarno

- Cudzoziemcy oświadczyli, że od 2 tygodni pracują w tym przedsiębiorstwie bez pisemnych umów, a także że nie mają zezwoleń na wykonywanie pracy - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka NOSG.

Przeprowadzona kontrola tylko potwierdziła, że Ukraińcy pracują w tym miejscu nielegalnie. Ponadto na jaw wyszło, że pracodawca rażąco naruszył przepisy Kodeksu Pracy i BHP.

Kara dla przedsiębiorcy

Nierzetelnemu pracodawcy, który nie zatrudnił pracowników zgodnie z prawem, grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych. Jednocześnie Komendant Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wydał decyzje, że 7 obywateli Ukrainy będzie musiało wyjechać z Polski.

Przeczytaj też: Nowy samochód dla strażaków z Krosna Odrzańskiego. Ma specjalne urządzenie COBRA (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u