Szlachetna Paczka. Strażacy ze Świebodzina pomogli potrzebującej rodzinie

11 grudzień 2021
Autor: 
Strażacy ze Świebodzina pomogli potrzebującej rodzinie Fot. KP PSP Świebodzin

Trwa ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze corocznie docierają do tysięcy potrzebujących rodzin. Do działań włączyli się strażacy ze Świebodzina.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie po raz kolejny dołączyli do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku postanowili pomóc rodzinie pana Jana z miejscowości Mostki (gmina Lubrza).

- Pan Jan po wielu latach pracy zachorował i utrzymuje się z zasiłku z MOPS. Po odliczeniu opłat za mieszkanie oraz wydatków na leki, niewiele pozostaje na miesięczne przeżycie - informuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik świebodzińskich strażaków.

Szlachetna Paczka trafiła do rodziny

W jednostce ruszyła zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. Ustalono też listę najbardziej potrzebnych rzeczy. I tak strażakom udało się zakupić m.in. tonę węgla, drewno na opał, lodówkę, ubrania, żywność oraz środki czystości.

Strażacy wręczyli zebrane dary rodzinie pana Jana w piątek, 10 grudnia. Zadbali też o bezpieczeństwo, bo przekazali detektor tlenku węgla.

Przeczytaj też: Nowy samochód dla strażaków z Krosna Odrzańskiego. Ma specjalne urządzenie COBRA (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u