Tragiczny pożar koło Świebodzina. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)

12 grudzień 2021
Autor: 
Tragiczny pożar koło Świebodzina. Nie żyje jedna osoba Redakcja/archiwum

Pożar w miejscowości Zagaje koło Świebodzina. Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Jedna osoba nie żyje.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego świebodzińskich strażaków w niedzielne popołudnie, 12 grudnia, po godzinie 15:30.

- W miejscowości Zagaje (gmina Lubrza) doszło do pożaru w pomieszczeniu pustostanu - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Jedna osoba nie żyje

Do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej ze Świebodzina oraz ochotników z jednostek OSP Zagaje i OSP Lubrza. Pierwsi strażacy od razu rozwinęli linię gaśniczą i wyposażeni w aparaty powietrzne ruszyli do budynku.

Niestety pożar okazał się tragiczny w skutkach. - W trakcie prowadzonych działań strażacy znaleźli zwęglone ciało - informuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Dokładne przyczyny pożaru nie są znane. Wszystko ustali biegły z zakresu pożarnictwa. Na miejscu swoje czynności prowadzi już policja oraz prokurator.

Przeczytaj też: Nowy samochód dla strażaków z Krosna Odrzańskiego. Ma specjalne urządzenie COBRA (ZDJĘCIA)

Fot. OSP Lubrza, KP PSP Świebodzin


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u