Nowa Sól: Policja zatrzymała auto pełne imigrantów. Wiózł ich obywatel Ukrainy (ZDJĘCIA)

15 grudzień 2021
Autor: 
Nowa Sól: Policja zatrzymała auto pełne imigrantów Fot. KPP Nowa Sól

Samochód z nielegalnymi imigrantami zatrzymany koło Nowej Soli. 30-letni Ukrainiec przewoził autem obywateli Iraku i Egiptu. Prawdopodobnie zmierzali do Niemiec.

Wszystko wydarzyło się w środową noc, 15 grudnia. Około godziny 1:00 patrol policjantów z Nowej Soli zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen.

Policja zatrzymała nielegalnych imigrantów

Autem podróżowało ośmiu mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat. Za kierownicą siedział 30-letni obywatel Ukrainy.

- W wyniku podjętych czynności ustalono, że sześciu pasażerów to obywatele Iraku, a jeden zaś obywatel Egiptu, którzy prawdopodobnie nielegalnie przebywają na terenie Polski i zmierzają w kierunku Niemiec - relacjonuje sierż. sztab. Katarzyna Synowiecka z nowosolskiej policji.

Na miejsce kontroli wezwano Straż Graniczną. Funkcjonariusze przejęli imigrantów do dalszych czynności. Zatrzymany został też 30-letni Ukrainiec. Mężczyzna usłyszał zarzut za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Grozi mu kara 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Apel policji

- Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami - apeluje sierż. sztab. Synowiecka.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nastolatkowie zaatakowali nożem niepełnosprawnego. Policja zatrzymała 17-latka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u