Zielona Góra: Pomógł ludziom w potrzebie. Został przez nich brutalnie pobity i okradziony!

27 grudzień 2021
Zielona Góra: Pomógł ludziom w potrzebie. Został przez nich brutalnie pobity i okradziony! KWP Gorzów

Obywatel Ukrainy pomógł trójce zielonogórzan, kupił im jedzenie oraz alkohol. W zamian za okazane wsparcie został brutalnie pobity i okradziony.

Wszystko wydarzyło się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia w Zielonej Górze. 37-letni obywatel Ukrainy zauważył 29-letniego zielonogórzanina, który nie wyglądał zbyt dobrze. Dobroć serca i współczucie dla bliźniego nakazało 37-latkowi pomóc młodszemu mężczyźnie w potrzebie, dlatego padła propozycja zakupu kawy oraz jedzenia. Zielonogórzanin zgodził się, a następnie poprosił, żeby 37- latek poszedł z nim do pobliskiego baraku. Tak się też stało.

Mężczyźni udali się do baraku, w którym przebywały dwie kolejne osoby: 38-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna. Obywatel Ukrainy również im chciał udzielić pomocy, więc bez wahania spełnił ich prośbę kupując coś do jedzenia oraz alkohol dla całej trójki w pobliskim sklepie. W zakupach pomagał mu jeden z poznanych przed chwilą mężczyzn. Niestety dobroduszny mężczyzna nie wiedział co spotka go po powrocie ze sklepu...

Po wejściu z zakupami do baraku cała trójka napadła na 37-letniego obywatele Ukrainy. - Mężczyzna został dotkliwie pobity przez swoich nowych znajomych, którzy następnie przeszukali mu kieszenie oraz ukradli plecak z telefonem, pieniędzmi i innymi rzeczami osobistymi. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Przestraszony i pobity 37-latek wrócił do domu a następnego dnia poszedł do pracy. - Gdy w pracy zobaczyły go koleżanki, natychmiast poleciły zgłosić się na policję. - dodaje podinsp. Małgorzata Stanisławska. Mężczyzna zgłosił się do dyżurnego komisariatu I na osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze. Powiadomił, że dzień wcześniej został napadnięty i pobity przez trzy nieznane mu osoby.

Mimo że od zdarzenia upłynęło kilkanaście godzin, dzielnicowi z I komisariatu dzięki doskonałemu rozpoznaniu podległego im terenu, bardzo szybko ustalili kim są sprawcy i zatrzymali ich. - Napastnicy to osoby dobrze znane policjantom i często zatrzymywane za podobne przestępstwa. Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Obaj zatrzymani mężczyźni będą odpowiadać w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi im nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wszyscy troje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Czytaj także - Ciężarówka z odpadami przewróciła się na Trasie Północnej w Zielonej Górze!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u