Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę "lex TVN"! "Podzieliłem zdanie większości moich Rodaków"

27 grudzień 2021
Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę "lex TVN"! Kancelaria Prezydenta/Twitter

Prezydent Polski Andrzej Duda zawetował ustawę "lex TVN" i skierował ją do ponownego rozpatrzenia w sejmie. "Podzieliłem zdanie większości moich Rodaków".

W piątek, 17 grudnia Sejm uchwalił ustawę "lex TVN". Konsekwencją tej uchwały były setki protestów w obronie wolnych mediów, które odbyły się w całej Polsce. Manifestacja w obronie wolnych mediów odbyła się m.in. w Zielonej Górze. Ludzie zebrali się na placu Pocztowym pod biurem posła Marka Asta (PiS).

Łącznie w zgromadzeniu organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji, Instytut Równości i Lubuski Strajk Kobiet udział wzięło ponad 500 osób. Ludzie mieli ze sobą mnóstwo transparentów. Można było zauważyć hasła: "TVP ŁŻE", "Wolne media - wolni ludzie", "TVP zabiera rozum" oraz "Kaczyński straciłeś rozum?". Nie zabrakło też sztandarowego 'Je***ć PiS".

Andrzej Duda zawetował ustawę

W poniedziałek, 27 grudnia w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda udzielił wypowiedzi dla mediów w sprawie ustawy "lex TVN", która trafiła na prezydenckie biurko 20 grudnia. - Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i oddaję ją Sejmowi do ponownego rozważenia. To znaczy, że ją proszę Państwa wetuję. - powiedział Prezydent Polski, Andrzej Duda.

Jeśli zawarliśmy umowę, musimy jej dotrzymywać. Jeśli będziemy ich dotrzymywać, będziemy mogli mówić, że jesteśmy honorowym narodem. Chcę, aby Polska tak była postrzegana przez swoich sojuszników. - dodał Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił także, że jako Prezydent RP musi być ponad sporami i spoglądać na nie zdroworozsądkowo. Dodał również że jego zadaniem jest działać tak, aby unikać sporów.

Czytaj także - Ciężarówka z odpadami przewróciła się na Trasie Północnej w Zielonej Górze!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u