Pożar domu pod Zieloną Górą. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców (ZDJĘCIA)

30 grudzień 2021
Autor: 
Pożar domu pod Zieloną Górą. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców Redakcja

Pożar koło Zielonej Góry. W miejscowości Dąbrowa spłonął dom. Nikt nie ucierpiał, jednak straty materialne są duże. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 26 grudnia. Tuż po godzinie 20:15 do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Dąbrowa (gmina Zabór).

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 7 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy podawali prądy wody w natarciu na pożar, ale bronili również budynku gospodarczego stojącego obok.

Zbiórka dla pogorzelców

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Straty są jedynie materialne. W internecie została już założona zbiórka dla mieszkańców.

- Tata jest w ich gospodarstwie domowym jedynym żywicielem i osobą pracującą, ponieważ mama od lat choruje. Wiem, że rozpoczęcie na nowo życia w ich wieku to nie łatwa sprawa. Szczególnie, że potrzeba na to dużo sił, zdrowia. Każda złotówka przyczyni się do odzyskania ich samodzielności i spokoju - napisała córka pogorzelców.

Każdy, kto chce pomóc, może skorzystać z platformy pomagam.pl

Przeczytaj też: Lubuscy strażacy znów na zakupach. Ruszył przetarg na nowe samochody gaśnicze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u