Ruszyła budowa obwodnicy Trzciela. Wartość inwestycji to ponad 31 milionów

30 grudzień 2021
Autor: 
Ruszyła budowa obwodnicy Trzciela Fot. Lubuskie.pl, GDDKiA ZG

Obwodnica Trzciela to inwestycja oczekiwana przez kierowców. Jej budowa pochłonie ponad 31 mln zł. Wcześniej GDDKiA Zielona Góra zaczęła stawiać rondo przy DK92.

Mieszkańcy Trzciela od lat zabiegali o obwodnicę miasta. O jej zaletach przekonywał też miejscowy burmistrz, ale i władze powiatu międzyrzeckiego. W czwartek, 30 grudnia, w miejscu nowej drogi symbolicznie wbito łopaty. Tym samym zainaugurowano budowę obwodnicy.

Wartość inwestycji to ponad 31 milionów złotych. Najwięcej, bo aż 14 mln zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych, z kolei 13 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Dołożyły się też samorządy, Gmina Trzciel i Powiat Międzyrzecki, które przekazały po 2 miliony złotych.

Obwodnica będzie przebiegać na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 92 relacji Świecko - Poznań do skrzyżowania z drogą powiatową relacji Trzciel - Lutol Mokry, wraz z przebudową tej drogi aż do węzła "Trzciel" autostrady A2. Wcześniej GDDKiA Zielona Góra przeznaczyła 13 min zł na budowę ronda, które znajduje się na skrzyżowaniu z DK92.

100 hektarów gruntów pod inwestycje

- To bardzo znacząca dla nas inwestycja, a wiąże się ona z dużymi inwestycjami gospodarczymi, które pojawią się na terenie przy obwodnicy. Mamy właśnie tutaj pod działalność gospodarczą przekwalifikowane ponad 100 hektarów gruntów - informuje Jarosław Kaczmarek, burmistrz Trzciela.

Z budowy obwodnicy zadowolona jest także starosta Agnieszka Olender. Cieszy się, że po długich negocjacjach udało się osiągnąć wspólnie konsensus w kwestii współfinansowania tego ogromnego przedsięwzięcia. Ponadto życzy sobie, aby budowa przebiegła zgodnie z planem.

Przeczytaj też: Lubuscy strażacy znów na zakupach. Ruszył przetarg na nowe samochody gaśnicze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u