Lubuscy strażacy znów na zakupach. Ruszył przetarg na nowe samochody gaśnicze

30 grudzień 2021
Autor: 
Lubuscy strażacy będą mieli nowe samochody gaśnicze Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Do czterech lubuskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych trafią nowe samochody gaśnicze. Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła już przetarg na zakup wozów.

Po zakupie ciężkich samochodów gaśniczych dla jednostek w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Strzelcach Krajeńskich ruszył kolejny przetarg. Tym razem nowe pojazdy mają trafić do Komend Powiatowych PSP w Żarach, Żaganiu, Słubicach i Sulęcinie.

Przedmiotem zamówienia identycznie jak w poprzednim przetargu są ciężkie wozy gaśnicze. To samochody, których zadaniem jest przede wszystkim transport wody na miejsce pożarów.

Co znajdzie się na nowych pojazdach?

Zgodnie ze specyfikacją nowe samochody gaśnicze powinny mieć podwozie z 2022 roku, napęd 4x4, 6-osobową kabinę i zautomatyzowaną lub automatyczną skrzynią biegów. Ponadto wymaga się zbiornika wodnego o pojemności 4000-5000 litrów i instalacji zraszaczowej.

Wszystkie wozy mają również zostać doposażone we wciągarkę, maszt oświetleniowy oraz działko wodno-pianowe.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim czeka na oferty do 27 stycznia 2022 roku. Wykonawca będzie miał na wykonanie zamówienia pięć miesięcy od czasu podpisania umowy.

Przeczytaj też: Pijani mężczyźni zaatakowali policjantów w Żarach. Wcześniej uderzyli cywila cegłówką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u