Akcja KAS pod Żarami. Zamknięto nielegalną przetwórnię tytoniu. Zatrzymano 6 mężczyzn

31 grudzień 2021
Autor: 
Akcja KAS pod Żarami. Zamknięto nielegalną przetwórnię tytoniu Fot. KAS

Nielegalna przetwórnia tytoniu działała w trzech miejscach w powiecie żarskim. Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała do sprawy sześciu mężczyzn.

W ostatnich dniach Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała trzy posesje pod Żarami. Funkcjonariusze odkryli, że działała tam nielegalna przetwórnia tytoniu.

- W budynkach gospodarczych zabezpieczono dwie maszyny do krojenia tytoniu, blisko 3,5 tony tytoniu i samochód do rozwożenia trefnego towaru - wymienia Beata Downar-Zapolska z zielonogórskiej Izby Administracji Skarbowej.

Nielegalny tytoń z Niemiec

Szybko okazało się, że liście tytoniu były przemycane z Niemiec do Polski. Tutaj były cięte, pakowane i sprzedawane. Mundurowi wyliczyli, że na zatrzymanym towarze ciążą niezapłacone podatki w wysokości blisko 3 milionów złotych.

Łącznie w wyniku realizacji do sprawy zatrzymano sześciu mężczyzn, którzy uczestniczyli w przestępstwie. Wszyscy zostali już przesłuchani w charakterze podejrzanych.

- Grozi im kara pozbawienia wolności lub grzywny - informuje Downar-Zapolska.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta. Jedna osoba poszkodowana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u